Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Co to jest Smart Home. Nowoczesny Energooszczedny budynek
Smart Home może korzystać z różnych sensorów rozmieszczonych w budynku jak i na zewnątrz.  Dzięki temu znacząco poszerza się obszar wykorzystania automatyzacji procesów domowych.  Możemy tak skonfigurować system aby załączał oświetlenie ciągów komunikacyjnych wówczas gdy jest ciemno i tylko wtedy gdy czujniki wykryją ruch domowników w określony obszarze. To rozwiązanie możemy wykorzystać w przypadku oświetlenia korytarzy, schodów, małych pomieszczeń typu wiatrołap, wc - wystarczy wejść, a światło "samo" się rozświetla. Dodatkowo da się programować kwestie płynnego powolnego rozświetlania oświetlenia. Wygaszanie również może być płynne. System można programować w taki sposób że od określonej godziny nocnej np 23:00 wybrane podświetlenia rozświetlają się do np 20% jasności by nie oślepiać przebudzonego domownika który w nocy potrzebuje pójść do toalety. Sterowanie oświetleniem uwzględnia również informacje z zewnętrznego czujnika natężenia oświetlenia i wówczas system uruchamia określone oświetlenie tylko po zmroku i to dotyczy oświetlenia zewnętrznego jak i wewnętrznego. Do zastosowania mamy również opcje samoczynnego wyłączania oświetlenia po określonym ustalonym czasie w przypadku  braku ruchu w danym pomieszczeniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nawet gdy zapomnimy wyłączyć światło to i tak system zrobi to za nas.

Przykład wykorzystania możliwości Smart Home w przypadku małych dzieci.
System w nocy po wykryciu ruchu w pokoju dziecięcym uruchomi oświetlenie komunikacyjne do pokoju rodziców, a w ich sypialni zapali lampkę nocną i uruchomi sygnał dźwiękowy.

Kolejne ułatwienie w obszarze oświetlenia to dowolna konfiguracja połączenia wyłącznika oświetlenia z wybraną lampą lub grupą lamp. W przypadku Inteligentnego Domu najczęściej montujemy wyłączniki naścienne typu klik (tzw. dzwonkowe) z możliwością kodowania kilku stanów na jednym wyłączniku. System rozpoznaje ilość kliknięć w jednym ciągu lub dłuższe i krótsze przytrzymanie wyłącznika.  Można też np. wyłącznikiem lampy nocnej w sypialni rodziców po 3 krotnym naciśnięciu wyłączyć prąd w gniazdkach w pokoju dziecięcym lub wyłączyć internet dla dzieci, zgasić światło w całym domu itp.

Sceny świetlne to kolejna funkcja którą możemy uzyskać dzięki Smart Home. Polega na wywołaniu określonego efektu świetlnego w danym pomieszczeniu. Np. Scena RELAKS uruchamia nam ciepłe przygaszone oświetlenie oraz uruchamia odpowiednią muzykę. Z kolei scena GOŚCIE może być już intensywnym światłem o barwie neutralnej.

Kolory w podświetlaniu.
W przypadku wnęk, sufitów i cokołów najczęściej do oświetlenia stosujemy taśmy LED białe lub różnokolorowe.  Automatyka Smart Home jest przystosowana by przez interfejs użytkownika (panele naścienne lub aplikacje android) lub zaprogramowane sceny sterować kolorem podświetlenia w dowolnej wybranej barwie i ustawianej intensywności świecenia.
           

Inteligentny budynek to nie tylko sterowanie różnymi urządzeniami przy użyciu smarthonu, ale przede wszystkim integracja wszystkich systemów i urządzeń domowych w jedną aplikacje oraz wymiana danych pomiędzy nimi.  Automatyka budynkowa ułatwiał nam codzienne czynności domowe i redukuje koszty energii elektrycznej lub cieplnej oraz poprawia bezpieczeństwo naszego gospodarstwa.

Przykład: Uruchamiamy funkcje nieobecność. System uruchamia kilka niezależnych procesów.

 •  instalacja alarmowa zostaje przełączona w tryb czuwania
 • rekuperator zmniejsza intensywność wentylatorów do 15%
 • opuszczone zostają wszystkie rolety
 • centralne ogrzewanie przełącza się na tryb ekonomiczny obniżając temperaturę w domu o kilka stopni
 • oświetlenie zostaje wyłączone po ustalonym opóźnieniu
 • wyłączone zostaje napięcie w gniazdach elektrycznych z wyjątkiem niektórych gniazd np. zasilających lodówkę 

 

Smart Home to DOM, w którym żyje się ŁATWIEJ czyli

 • bezpieczniej (ciągły podgląd z kamer, zdalne wyłączenie zasilania, zamknięcie głównego zaworu wody w przypadku wykrycia wody na podłodze, zamknięcie zaworu gazu w przypadku wykrycia ulatniającego się gazu lub pożaru)
 • wygodniej ( jeden przycisk może uruchomić wiele funkcji, załączenie oświetlenia po wykryciu ruchu, sterowanie ogrzewaniem na podstawie danych z czujników temperatury oraz ustawionego harmonogramu tygodniowego, sterowanie roletami na podstawie kalendarza astronomicznego, automatyka np w podlewaniu ogrodu, sterowaniu roletami)
 • elastyczniej (rozbudowane funkcje łączników instalacyjnych, sceny świetlne)
 • ekonomiczniej (statystyki zużycia energii, nawet gdy zapomnimy wyłączyć światło w łazience to i tak wyłączy się samo jeśli przez ustalony czas czujniki nie wykryją w tym pomieszczeniu ruchu, sterowanie wieloma strefami grzewczymi znacząco redukując koszty energii grzewczej, zmniejszenie temperatury ogrzewania podczas nieobecności )

 

Aplikacje na telefon IOS lub Android to kolejna możliwość sterowania i nadzoru domu zdalnie.

Co otrzymujemy?

 • Powiadomienia na telefon w postaci komunikatów push informacje typu: zalanie wodą, wyłączenie głównego zaworu wody, naruszenie strefy chronionej, brak 1fazy zasilania energetycznego.
 • Odczyt temperatury z czujników rozmieszczonych w pokojach.
 • Sterowanie zasilaniem: gniazda elektryczne
 • Sterowanie oświetleniem i uruchamianie scen świetlnych
 • Sterowanie: rolety, bramy, ogrzewanie, rekuperacja, podlewanie ogrodu, urządzenia audio i wideo.

Grenton Smart Home

 

 

Grenton Smart Home

 

Grenton Smart Home

 

Smart Home Grenton

 

 

SMART HOME monitoring

 

 

SMART HOME temperatura

 

SMART HOME oświetlenie

 

Smart Home - sterowanie oświetleniem

Smart Home Aplikacje

SMART Home certyfikat

Smart Home Certyfikat

Posiadam Certyfikat szkoleniowy firmy Grenton oraz mam podpisaną umowę dilerską na bezpośrednią dystrybucję urządzeń marki Grenton. Zapewniam serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Integracja wielu systemów w jeden system

Podłączam do automatyki domu: ogrzewanie, klimatyzacje, rekuperacje, oświetlenie, rolety, brame wjazdową, bramę garażową, furtkę, alarm, kamery, stacje pogodową, system audio i video.

Przykłady:

1. Wyłączniki do oświetlenia ścienne mogą nam  sterować systemem audio. Jeśli mamy na ścianie wyłącznik potrójny to skrajne przyciski używamy do sterowania głośności, a środkowy pełni funkcje start/stop.

2. Wyłącznik oświetlenia w toalecie może nam również sterować rekuperatorem i uruchamiać funkcje wietrzenia.

3. Smart Touch może nam otwierać i zamykać bramę wjazdową lub garażową i dodatkowo informować o aktualnym stanie danej bramy.

4. Dane uzyskane ze stacji pogodowej wykorzystuje automatyka ogrzewania, oświetlenia oraz sterowania roletami.